Program

Každý den bude mnoho soutěží a her spojených s jednotlivými tématy.

Děti budou rozděleny do skupin podle věku a program bude věku přizpůsoben.
 

01. 7. - 05. 7. 2019 Indiáni (Tee-Pee, lukostřelba, plavba na lodích) - přihláška T1

Zajímá Tě život původních amerických obyvatel? Baví tě příběhy Vinettoua a Old Shatterhanda? Pak je tento tábor přesně pro Tebe. Stavba Tee-Pee, střelba z luku a rýžování zlata rozhodně nesmí chybět. Vyrobíme si vlajky a indiánské čelenky. Naučíme se rozdělávat oheň a zpívat indiánské písně. Těšit se můžete na přezdívky, stopování zvířat, porozumění a ochranu přírody a také plavbu na Stříbrném jezeře.

08. 7. - 12. 7. 2019 Safari a zvířata (zoo, obora) - přihláška T2

Vydej se s námi za poznáváním zvířat na safari, do tropického království či do obory s divočáky, muflony a daňky. Na tomto táboře se dozvíte spoustu věcí o jednotlivých zvířatech a to přímo v kontaktu s nimi. Děti budou svědky krmení zvířat, starání se o ně i o výběhy. Zjistí, že zvířátka nejsou jen radost, ale také práce s tím spojená a díky tomu si dokážou zvířat více vážit. Tento program bude plný sportovních, týmových a zábavných her se zvířecí tématikou.
 

15. 7. - 19. 7. 2019 Harry Potter (hrad Veveří, parník, famfrpál) - přihláška T3

Zažij týden jako kouzelník ve škole čar a kouzel. Školu v Bradavicích k dispozici nemáme, a proto bude výuka lektvarů, hodiny famfrpálu a další sportovně-kouzelnické aktivity přesunuty na pozemky blízko Zapovězeného lesa. Společně se naučíme různá kouzla, vyzkoušíme si řadu pokusů a nebude zde chybět ani příprava lektvarů. Vyrazíme hledat viteály, kde na nás po cestě bude čekat několik čarodějných úkolů.

22. 7. - 26. 7. 2019 Vikingové (lodě, přehrada, lukostřelba) – přihláška T4

Tento tábor bude inspirovaný legendárními vikingy, námořníky a dobrodruhy. Celotáborovou hru bude provázet historický příběh vikingského vůdce Ragnara, který dobyl Anglii. Dozvíte se mnoho o vikingských lodích, runách a zvycích. Těšit se můžete na vodní bitvu, výrobu mečů i střelbu z luku. Dobrodružství spojené s dobýváním pevnosti bude završeno objevením truhlice s vikingským pokladem.

29. 7. - 02. 8. 2019 Putování po Jižní Moravě (příchod nutný v 7:00 každý den) – přihláška T5

Tento týden bude zajímavý pro všechny cestovatele a zvídavé dobrodruhy. Každý den navštívíme jedno z krásných míst naší Moravy. V pondělí si projdeme historické centrum Brna, povíme si slavné brněnské báje a pověsti a ukážeme si všechna významná zákoutí. V úterý se necháme uchvátit přírodními krásami Moravského krasu, zejména nejhlubší středoevropskou propastí Macochou a okolními krápníkovými jeskyněmi. Ve středu pojedeme soukromým autobusem do Znojma, kde v městské památkové rezervaci navštívíme národní kulturní památku - rotundu svaté Kateřiny, podzemní chodby a prozkoumáme historii města. Čtvrtek bude více odpočinkový den, vyrazíme do Slavkova na místa spojená s bitvou tří císařů a ti nejodvážnější se vydají na kopec Urbánek s výhledem na město. Zbytek dne strávíme na místním koupališti. Aby naše dobrodružství mělo tu pravou třešničku na dortu, v pátek navštívíme Dinopark a zoo ve Vyškově, kde se seznámíme se žijícími i vyhynulými zvířaty obývajícími tuto planetu.
 

05. 8. - 09. 8. 2019 Trosečníci (přežití v přírodě a stavba voru) – přihláška T6

Tento týden bude plný dobrodružství inspirovaném Robinsonem Crusoem a slavnými objeviteli, námořníky a dobrodruhy, kteří se při svém putování dostali do nesnází a setkali se s různými nástrahami. Postavíme si vor, budeme se cvičit v plavání a potápění, vyzkoušíme si rozdělávání signálního ohně pomocí dřívek. Naučíme se první pomoc v krizových situacích a také uzlování.  Čeká na vás celotáborová hra zakončená nalezením truhlice s pokladem.
 

12. 8. - 16. 8. 2019 Safari a zvířata (zoo, obora) – přihláška T7

Vydej se s námi za poznáváním zvířat na safari, do tropického království či do obory s divočáky, muflony a daňky. Na tomto táboře se dozvíte spoustu věcí o jednotlivých zvířatech a to přímo v kontaktu s nimi. Děti budou svědky krmení zvířat, starání se o ně i o výběhy. Zjistí, že zvířátka nejsou jen radost, ale také práce s tím spojená a díky tomu si dokážou zvířat více vážit. Tento program bude plný sportovních, týmových a zábavných her se zvířecí tématikou.

19. 8. - 23. 8. 2019 Archeologie (Pálava, Stránská skála, louče) – přihláška T8

Toužíš zažít dobrodružství jako Indiana Jones nebo Lara Croft? Naučíme se základy archeologie, podíváme se na místa na jižní Moravě spojená s historií, zjistíme, jak probíhají vykopávky artefaktů. Hlavní táborovou hrou bude hledání zlaté lebky Tutanchamona. Do Egypta se nepodíváme, ale můžete se těšit na týden plný zábavných sportovních a logických her. Zkusíte si práci opravdových archeologů, vyrobíme si louči a zažijeme další neotřelé zážitky.